شناخت اکثر ما از خانم #فاطمه_زهرا سلام‌الله‌علیها اینه که ایشان #مادر_خوب بوده و خوب #شوهرداری می‌کرده

ء #مادرانگی ایشان بلندترین قله آفرینش بوده اما من امروز می‌خوام راجع به فعالیتهای دیگه‌شون بگم که زیاد گفته نمیشه

فاطمه، دختر محمد و خدیجه یک کنشگر ی و یک فعال اجتماعی بود. #زن_قوی و خردمندی که درحساس‌ترین پیچ تاریخ، فرمان افکار عمومی رو در دست گرفت. او تلاش کرد تا اوضاع ی و اجتماعی عصر خودش رو اصلاح کنه و تا لحظه شهادت، دست از کنشگری برنداشت. ایشان در یکی از زن‌ستیزترین دوران‌ها که ن حتی حق اظهار نظر در مسایل شخصی‌شون رو نداشتند قیام کرد و با ابزارهایی که در دسترس داشت جنگید

.

زمانی که باید حرف میزد با صلابت خطبه خواند

زمانی که حرف و خطبه کارساز نبود حتی شمشیر و زور هم به کار نمی‌آمد، تن نه و ظریفش رو سپر بلای مردی کرد که "ولی" و رهبر او بود تا به مردم و به تاریخ بفهمانه مخالفان این حاکم، تا چه حد باطلند

زمانی دیگر خانه به خانه در شهر گشت، و حق رو از فراموشکاران مطالبه کرد

.

فاطمه زهرا با درایت و هوشمندی از هر ابزاری که داشت استفاده کرد برای #کنشگری 

این ابزار گاهی گریه بود. گاهی خطبه، گاهی تحقیر یون فاسد. حتی «جواب سلام ندادن» ایشان یک اکت ی بود

فاطمه سلام الله علیها در خانه‌اش فقط نان نمی‌پخت، مرجع پاسخگویی به سوالات ن زمانه‌اش هم بود

و همه اینها در جامعه‌ای رخ می‌داد که زن‌ها حتی خواب اظهار نظر در مسائل رو هم نمی‌دیدند. زن، این موجود حقیر و شرم‌آور، چنان بی‌ارزش بود که در کنار آفتابه و نمد و پاپوش، به #ارث می‌رسید و بین مردها دست به دست میشد

در چنین شرایطی، فاطمه قیام کرد به ستمگران «نه» گفت

تصور کنید یک زن چقدر باید پیشرو و شجاع باشه که در برابر جامعهٔ متعصبی که او رو منفعل میخواد بایسته و در ت و فرهنگ مداخله کنه

اگر دنبال #ن_الهامبخش هستید

اگر میخواهید یک #زن_قدرتمند رو بشناسید

اگر میخواهید فعالیت اجتماعی با مدل نه تعریف کنید

و اگر میخواهید ببینید چطور میشه با کمترین امکانات، تاریخ رو از تاریکی نجات داد، #زهرا رو بشناسید

راستش من فکر میکنم بیستم جمادی الثانی نباید فقط #روز_مادر میشید. این روز ظرفیتش رو داشت تا روز #کنشگری_مدنی و #خرد_ی هم نامگذاری بشه

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

April رادیوگرافی چیست Barbie آموزش سئو خُمخانه ايثار گلستان ادب ، علمي ، فرهنگي ، معرفتي Rich آمادگی دفاعی متوسطه دوم نجف آباد